DLACZEGO KOMPUTER?

Wiele badań wskazuje na to że wykorzystanie komputera w terapii osób z autyzmem przynosi bardzo dobre rezultaty. Nauka za pomocą komputera odbywa się w warunkach, które sprzyjają nabywaniu nowych umiejętności. 

Główne zalety interakcji z komputerem:

Ograniczanie dostarczanych informacji

Dzięki kontroli nad tym, co w danej chwili jest prezentowane dziecku, zapobiegamy sytuacji przeciążenia i pozwalamy skupić się na najważniejszych elementach.

Spowolnienie przepływu informacji

W rzeczywistych kontaktach wszystko dzieje się błyskawicznie - kierunek wzroku, ekspresje mimiczne i gesty nieustannie się zmieniają. W programie możemy zwolnić, zatrzymać i powtórzyć reakcje, dając dziecku więcej czasu na naukę.

Wyróżnienie znaczących elementów

Kolorowe podpowiedzi, poruszające się elementy i sygnały dźwiękowe to świetne narzędzia, które pomagają kierować i skupiać uwagę dziecka.

Zwiększenie motywacji

Korzystanie z komputera dla większości dzieci jest samo w sobie atrakcją. Dodając do tego przyjazne grafiki i animacje oraz zadania w formie zabawy zwiększamy zadowolenie z nauki i budujemy wewnętrzną motywację do ćwiczenia ważnych dla rozwoju umiejętności.

 

Czytaj dalej: Dla kogo?


Strona www.autilius.pl korzysta z plików cookies. Więcej informacji na temat sposobu wykorzystywania plików cookies można znaleźć w Polityce prywatności .

Close
Powrót na górę